Dovana Lietuvai

Spalvoti linkėjimai atkurtai šimtmečio Lietuvai

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – ypatinga šventė kiekvienam Lietuvos piliečiui. Siekiant paminėti šią svarbią sukaktį, 5 klasės vadovė Sniežana Slavinskienė paprašė savo auklėtinių, drauge su tėveliais, surašyti prasmingus bei reikšmingus palinkėjimus Lietuvai. Juos 5-okai suklijavo ant spalvotų, rudeninių klevo lapų ir sukūrė sveikinimo plakatą – dovaną Lietuvai. 

1.jpg2.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.jpg

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Penktokų rytmetis su lietuviškom pasakom

Birželio 6 d. penktos klasės mokiniai klasės auklėtojos ir bibliotekininkės iniciatyva dalyvavo rytmetyje, kuriame turėjo galimybę prisiliesti prie mūsų senųjų pasakų lobyno. Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, penktokams buvo rekomenduota pasirinkti lietuvių liaudies pasakas ir, pasiskirsčius grupėmis, paskas improvizuoti. Penktokai gimnazijos bibliotekoje, klasės draugams pateikė savo pasakų pristatymus, klausėsi vieni kitų, vaišinosi sausainėliais. Kiekviena pasaka – tai stebuklingas veidrodis, atspindintis mūsų dvasinį pasaulį ir žingsnius, kuriuos mums būtina žengti, kad iš nebrandžių taptume brandūs. Mokiniai atitolę nuo pasakų, tad turėjo galimybę labiau su jomis susipažinti, įveikti viešojo kalbėjimo baimę, didinti toleranciją ir dėmesingumą.

IMG_2800.JPGIMG_2802.JPGIMG_2801.JPG

IMG_2799.JPGIMG_2797.JPGIMG_2803.JPG

 

 

Edukacinis žygis „Laisvės kovų takais Kėdainiuose“

 

Gegužės 19 dieną Josvainių gimnazijos 7-3 G klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame žygyje „Laisvės kovų takais Kėdainiuose“. Šiame žygyje dalyvavo beveik visų Kėdainių rajono bendrojo lavinimo mokyklų atstovai. Tokiu būdu mokiniai paminėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

Vadovaujami Kėdainių Daugiakultūrio centro vadovės, istorijos mokytojos ekspertės keli šimtai mokinių Taučiūnuose pagerbė pirmojo Lietuvos kariuomenės kareivio žuvusio už Lietuvos nepriklausomybę Povilo Lukšio atminimą ir jo kovos draugų atminimą Dotnuvos kapinėse bei neseniai įkurtame Atminties skvere.

Prisimintos buvo ir partizanų kovos Kėdainių krašte, nuo sovietinio teroro nukentėjusios aukos.

Mokiniai savo žygį baigė Kėdainių Didžiojoje rinkoje, įveikę dvylikos kilometrų atstumą. Jaunuomenei koncertavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas. Vyko KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės karių ginkluotės ir ekipuotės pristatymas. Mokiniai vaišinosi kareiviška koše, apžiūrėjo Lietuvos kariuomenės karinės technikos pavyzdžius, lengvąją ginkluotę, vilkėdami karinę ekipuotę bandė įveikti kliūčių ruožus.

Belieka pažadėti, kad tokių žygių bus dar daugiau.

                                                                                                                                Sigita Rukšėnienė, Vaidas Grišinas      

žygis koliažas

 


Tarptautinė šokio dienos šventė „Šokame Lietuvai!“

 2018 m. balandžio 25 d. mūsų įstaigos aktų salėje vyko TARPTAUTINĖ ŠOKIO DIENOS ŠVENTĖ ,,ŠOKAME LIETUVAI !“. Mes prisijungėme prie respublikinio projekto, kurį organizuoja Lietuvos asociacija ,,Gimnastika visiems“. Šventės tikslas – paskatinti įvairaus amžiaus žmones aktyviai gyventi, turiningai leisti laisvalaikį, išreikšti save per šokį, didinti pilnavertį bei sveiką užimtumą Lietuvos miestuose ir rajonuose, skatinti įvairių sektorių tarpusavio bendradarbiavimą švenčiant Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį. Šventės metu dalyvavo Josvainių gimnazijos 1-4 klasių mokiniai, Josvainių gimnazijos šiuolaikinių šokių kolektyvas ,,LAISVĖ“ (5 - 3G klasių merginos), 1-4 kl. šokių kolektyvas, Josvainių kultūros centro liaudiškų šokių grupė, 3G-4G klasių mokiniai, kurie lanko šokio pamokas.

DSC_0287.jpgDSC_0410.jpgDSC_0502.jpg

DSC_0311.jpgDSC_0424.jpgDSC_0545.jpg

 

 

 

Pradinukų dovana Lietuvai

Balandžio pradžioje bibliotekininkės kvietimu visi pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis lankėsi gimnazijos bibliotekoje. Bibliotekininkė papasakojo,  ką galima veikti bibliotekoje, priminė  bibliotekos taisykles, kaip elgtis su knygelėmis. Mokiniai taip pat sužinojo, kur ir kokias  rinktis knygeles, susipažino su knygų vieta lentynose „knygos adresu“, praktiškai mokėsi, kaip surasti reikiamą knygą, aptarė knygos reikšmingumą ir jos kelią iki skaitytojo, taip pat,  kas prisideda prie knygos kūrybos. Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, mokinukams  buvo pasiūlyta patiems tapti rašytojais ir dailininkais, sukurti knygą ir parašyti bei nupiešti  linkėjimus Lietuvai. Mokinukai rašė linkėjimus: „Kad Lietuvoje būtų gera gyventi ir niekas neužpultų“, „Gerų žmonių, švarios gamtos ir viso ko geriausio“, „Visada būti laisvai“ ir t.t... Pradinukų sukurtų knygų vėliavos kompoziciją galima pamatyti gimnazijos bibliotekoje.

 

18.JPG17.JPG14.JPG5.JPG4.JPG

 

 

 

13.JPG

6.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eTwinning projekto sąsaja su atkurtos Lietuvos 100-mečiu

Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį bei dalyvaudami tarptautiniame projekte „P.E.A.C.E. Peaceful, Empathetic, Affectionate, Conscious Etwinners“ norėjome, kad kiekvienas rastų savo ryšį, asmeninę istoriją, savo šventės emociją ir tradiciją, akcentuodami mokiniams, kaip svarbu gyventi harmonijoje, pagarboje, meilėje ir taikoje.

Projekte dalyvavo 7 kla­sių mo­ki­niai: Erikas Banys, Jūratė Knizelytė, Aistė Marcinkevičiūtė, Gabrielė Ragožiūtė, Justas Stašauskas, Ugnė Šaduikytė, Gabija Vazgytė ir ang­lų kal­bos mo­ky­to­ja Sniežana Slavinskienė. Projekte dalyva mokyklos iš 17 šalių. Atlikę nemažai veiklų, mokiniai skleidė taikos sampratą, svarbą, toleranciją ir pagarbą vienas kitam.


12.jpg


 

Renginys skirtas Knygnešio dienai paminėti

Kovo 16 d. Josvainių gimnazijos salėje mokytojos Laimos Juškauskaitės kvietimu susibūrė gimnazijos 6-7 kl. mokiniai į netradicinę pamoką Knygnešio dienai paminėti. Šį susitikimą nuotaikinga daina pradėjo 5 kl. mokiniai (mok. N. Pracevičienė), o žiūrovai salėje juos linksmai palaikė. Mokiniai susidomėję klausėsi ką apie tėvynę, apie meilę tėvynei mano mamos, o mamos akcentavo gamtos, kalbos, šeimos, tikrųjų vertybių puoselėjimą, dideles mūsų šalyje esančias galimybes. Po to 5-6 kl. mokiniai savo darbais stengėsi atsakyti į mokytojos pateiktą klausimą „Už ką verta mylėti tėvynę?“, jų paruošti plakatai atspindėjo  šias temas: Tėvynė – tai gimtoji kalba, knygnešiai, nepriklausomybės puoselėtojai, raštijos pradininkai; Tėvynė – tai graži gamta, rašytojai, savo kūryboje apdainavę Lietuvos grožį; Tėvynė – tai didinga praeitis, kunigaikščiai, knygnešys J. Bielinis, partizanai.

IMG_2476.JPG

Savo mintis apie meilę tėvynei išsakė ir pakviesti į svečius 2 G kl. mokiniai. Vaikinai sakė, kad reikia džiaugtis ir kovoti dėl tėvynės, nes tėvynė – tai mes, kalbėjo apie moralės normų svarba, savanorystę, aukojimąsi – prisimintas sunkus knygnešių kelias. Tad jei nebūtų mūsų šalies, mūsų kalbos, nebūtų ir mūsų. Renginio pabaigoje mokiniai gavo lapelius, kur turėjo įrašyti savo mintis „Kuo graži tėvynė Lietuva?“, „Ką keistumėte Lietuvoje?“, „Įsivaizduokite, kad jūs Lietuvoje po 10 metų“ ir taip iš šių lapelių į paruoštą trispalvį knygos maketą buvo suklijuotos mokinių mintys ir sukurta jų knyga.

 

 

 Dovana tiems, kurie gyvens po 100 metų

Per Lietuvą keliaujančią  ,,Laiko kapsulę“  kovo 2 d.  papildė į Šimtmečio konferenciją susirinkę Kėdainių rajono mokinių savivaldų atstovai. ,,Laiko kapsulė“ - tai gražus nacionalinis Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuotas projektas, kurio pagrindinė idėja -  kartu su nuotrauka perduoti linkėjimą ateities kartoms. Užrakinta medinė dėžutė su dovanomis ateities kartoms  bus saugoma 100 metų Valstybės pažinimo centre. 

                                                                         Fiksavimas.JPG

„Laiko kapsulę“ savo indėliu papildė ir mūsų gimnazijos mokiniai ant nuotraukos užrašę  žodžius:
,,
Mes, Kėdainių rajono Josvainių gimnazijos gimnazistai, manome, kad Lietuvos valstybės šimtmetį turime švęsti visi kartu. Jauskimės laisvi, dalinkimės savo sėkmėmis ir pasiekimais, tikėkime ir kurkime gražią  Lietuvos ateitį“.

 

Fiksavimas1.JPG

 

 

 

 

 

 

                       

 

 

 

Skaitau Lietuvai ir apie Lietuvą

Vasario 13 d. gimnazijos aktų salėje vyko 7 – 8 kl. užklasinio skaitymo pamoka „Skaitau Lietuvai ir apie Lietuvą“. Artėjant Vasario 16-jai, Lietuvos šimtmečio jubiliejui, moksleivius šiai temai ruošė jų lietuvių kalbos mokytojos L. Juškauskaitė ir A. Vaičekauskienė. Netradicinėje erdvėje moksleiviai, dirbdami grupėse, kūrė trispalvius plakatus ir turėjo galimybę per poeziją, žodį, dainą, patarles atskleisti savo asmeninį požiūrį į Tėvynę.

1.JPG

2 (2).JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

3.JPG4.JPG

6.JPG5.JPG