Dovana Lietuvai

Pradinukų dovana Lietuvai

Balandžio pradžioje bibliotekininkės kvietimu visi pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis lankėsi gimnazijos bibliotekoje. Bibliotekininkė papasakojo,  ką galima veikti bibliotekoje, priminė  bibliotekos taisykles, kaip elgtis su knygelėmis. Mokiniai taip pat sužinojo, kur ir kokias  rinktis knygeles, susipažino su knygų vieta lentynose „knygos adresu“, praktiškai mokėsi, kaip surasti reikiamą knygą, aptarė knygos reikšmingumą ir jos kelią iki skaitytojo, taip pat,  kas prisideda prie knygos kūrybos. Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, mokinukams  buvo pasiūlyta patiems tapti rašytojais ir dailininkais, sukurti knygą ir parašyti bei nupiešti  linkėjimus Lietuvai. Mokinukai rašė linkėjimus: „Kad Lietuvoje būtų gera gyventi ir niekas neužpultų“, „Gerų žmonių, švarios gamtos ir viso ko geriausio“, „Visada būti laisvai“ ir t.t... Pradinukų sukurtų knygų vėliavos kompoziciją galima pamatyti gimnazijos bibliotekoje.

18.JPG17.JPG14.JPG5.JPG4.JPG

eTwinning projekto sąsaja su atkurtos Lietuvos 100-mečiu

Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį bei dalyvaudami tarptautiniame projekte „P.E.A.C.E. Peaceful, Empathetic, Affectionate, Conscious Etwinners“ norėjome, kad kiekvienas rastų savo ryšį, asmeninę istoriją, savo šventės emociją ir tradiciją, akcentuodami mokiniams, kaip svarbu gyventi harmonijoje, pagarboje, meilėje ir taikoje.

Projekte dalyvavo 7 kla­sių mo­ki­niai: Erikas Banys, Jūratė Knizelytė, Aistė Marcinkevičiūtė, Gabrielė Ragožiūtė, Justas Stašauskas, Ugnė Šaduikytė, Gabija Vazgytė ir ang­lų kal­bos mo­ky­to­ja Sniežana Slavinskienė. Projekte dalyva mokyklos iš 17 šalių. Atlikę nemažai veiklų, mokiniai skleidė taikos sampratą, svarbą, toleranciją ir pagarbą vienas kitam.

Renginys skirtas Knygnešio dienai paminėti

Kovo 16 d. Josvainių gimnazijos salėje mokytojos Laimos Juškauskaitės kvietimu susibūrė gimnazijos 6-7 kl. mokiniai į netradicinę pamoką Knygnešio dienai paminėti. Šį susitikimą nuotaikinga daina pradėjo 5 kl. mokiniai (mok. N. Pracevičienė), o žiūrovai salėje juos linksmai palaikė. Mokiniai susidomėję klausėsi ką apie tėvynę, apie meilę tėvynei mano mamos, o mamos akcentavo gamtos, kalbos, šeimos, tikrųjų vertybių puoselėjimą, dideles mūsų šalyje esančias galimybes. Po to 5-6 kl. mokiniai savo darbais stengėsi atsakyti į mokytojos pateiktą klausimą „Už ką verta mylėti tėvynę?“, jų paruošti plakatai atspindėjo  šias temas: Tėvynė – tai gimtoji kalba, knygnešiai, nepriklausomybės puoselėtojai, raštijos pradininkai; Tėvynė – tai graži gamta, rašytojai, savo kūryboje apdainavę Lietuvos grožį; Tėvynė – tai didinga praeitis, kunigaikščiai, knygnešys J. Bielinis, partizanai.

IMG_2476.JPG

Savo mintis apie meilę tėvynei išsakė ir pakviesti į svečius 2 G kl. mokiniai. Vaikinai sakė, kad reikia džiaugtis ir kovoti dėl tėvynės, nes tėvynė – tai mes, kalbėjo apie moralės normų svarba, savanorystę, aukojimąsi – prisimintas sunkus knygnešių kelias. Tad jei nebūtų mūsų šalies, mūsų kalbos, nebūtų ir mūsų. Renginio pabaigoje mokiniai gavo lapelius, kur turėjo įrašyti savo mintis „Kuo graži tėvynė Lietuva?“, „Ką keistumėte Lietuvoje?“, „Įsivaizduokite, kad jūs Lietuvoje po 10 metų“ ir taip iš šių lapelių į paruoštą trispalvį knygos maketą buvo suklijuotos mokinių mintys ir sukurta jų knyga.

Dovana tiems, kurie gyvens po 100 metų

Per Lietuvą keliaujančią  ,,Laiko kapsulę“  kovo 2 d.  papildė į Šimtmečio konferenciją susirinkę Kėdainių rajono mokinių savivaldų atstovai. ,,Laiko kapsulė“ - tai gražus nacionalinis Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuotas projektas, kurio pagrindinė idėja -  kartu su nuotrauka perduoti linkėjimą ateities kartoms. Užrakinta medinė dėžutė su dovanomis ateities kartoms  bus saugoma 100 metų Valstybės pažinimo centre.

Fiksavimas.JPG

„Laiko kapsulę“ savo indėliu papildė ir mūsų gimnazijos mokiniai ant nuotraukos užrašę  žodžius:
,,
Mes, Kėdainių rajono Josvainių gimnazijos gimnazistai, manome, kad Lietuvos valstybės šimtmetį turime švęsti visi kartu. Jauskimės laisvi, dalinkimės savo sėkmėmis ir pasiekimais, tikėkime ir kurkime gražią  Lietuvos ateitį“.

Fiksavimas1.JPG

Skaitau Lietuvai ir apie Lietuvą

Vasario 13 d. gimnazijos aktų salėje vyko 7 – 8 kl. užklasinio skaitymo pamoka „Skaitau Lietuvai ir apie Lietuvą“. Artėjant Vasario 16-jai, Lietuvos šimtmečio jubiliejui, moksleivius šiai temai ruošė jų lietuvių kalbos mokytojos L. Juškauskaitė ir A. Vaičekauskienė. Netradicinėje erdvėje moksleiviai, dirbdami grupėse, kūrė trispalvius plakatus ir turėjo galimybę per poeziją, žodį, dainą, patarles atskleisti savo asmeninį požiūrį į Tėvynę.

2 (2).JPG

3.JPG4.JPG