Aktualijos

Netradicinė ugdomoji savaitė "Partnerystės pamokos"


         Projekto metu mokinių tėveliai galėjo pravesti pamokėles savo vaikučio klasėje ir taip artimiau susipažinti, pabendrauti su klasės kolektyvu bei pasidalinti savo žiniomis ir gebėjimais. Tėvelių išradingumas ir nuoširdžios pastangos nenuėjo veltui. Savaitė buvo išties įdomi.
        Pirmoje klasėje  savaitė prasidėjo Mato mamytės Sonatos Spingienės vedama dailės pamoka. Parodžiusi įvairių linksmų piešinėlių pavyzdžių, ji pamokė vaikus, kaip galima išradingai tapyti ....  pirštukais. Vaikams buvo tikrai smagu, o darbeliai pavyko puikiai. Su kita meno sritimi -  fotografija - padėjo susipažinti Viktorijos mama Liudmila Ščiukienė. Vaikai sužinojo fotografavimo taisykles,  atsineštais fotoaparatais padarė daug gražių nuotraukų ir netgi buvo apdovanoti mamytės pagamintais ,,Tikro fotografo“ medaliais. Trečiadienį pirmokai vyko į Kėdainius. Šią kelionę organizavo Urtės mamytė Edita Arkadijevienė ir Evitos mamytė Milda Neubert. Apsilankę ateljė ,,Batų namai“, vaikai sužinojo, kaip sudėtinga pasiūti batus rankomis. Janinos Monkutės-Marks muziejuje apžiūrėjo stiklo dirbinių parodą, o Karolinos mamytė Ilona Rainytė savo darbo vietoje -  kavinėje -  visus pavaišino sultimis ir gardžiais sausainiais. Įdomų darbelį vaikams padaryti pasiūlė Adomo mamytė Ingrida Dovidienė. Vaikai plėšė ir klijavo margaspalvius mamytės atsineštus popierėlius, o galutinis rezultatas -  nuostabus atvirukas su originaliu gėlės žiedeliu. Gerokai paprakaituoti pirmokams teko paskutinę projekto dieną. Saulės mamytė Aušrinė Palaitienė ne tik parodė, kokių įdomių dalykų galima nunerti vąšeliu, bet ir vaikus pamokė nusinerti virvelę. Vieniems sekėsi lengviau, kitiems sunkiau, bet visi  nunėrė bent po kelias akeles, o kai kurie vaikai net pasigamino ,,Draugystės“ apyrankes.
        Antroko Ugniaus mama  Brigita Jakubčionienė į klasę atėjo nešina keliais dideliais maišais. Pjuvenos, kojinės, sėklos, sagos, kaspinėliai ir dar daug smulkmenų, be kurių vaikai nebūtų pagaminę nuostabių ,,Oliziukų". Dabar liko laukti, kol sudygs šių ,,žmogeliukų" plaukučiai. Puiki dekoracija velykiniam stalui. Kulinarinės pamokėlės metu mamos Brigitos kepamų vaflių kvapas pasklido po gimnazijos koridorius. Vaikai patys pylė tešlą į vaflinę, iškepę patys pjaustė, suko ir mirkė į šokoladą. Kaip sunku buvo iškart vafliuko nesukramsnoti, ištverti, kol visi draugai pasigamins. Jokūbo mama Irma Arkadijevienė į klasę atėjo taip pat netuščiomis rankomis. Net kelių rūšių nuotraukų rėmelių pavyzdžiai, keletas įvairių lankstinių knygų, dideli spalvoto popieriaus lapai. Po valandėlės visi mokiniai jau džiaugėsi savo rankomis išlankstytais rėmeliais, žadėjo ten įdėti nuotraukėles.
        Trečioje klasėje Justo mama Daiva Kišonienė  papasakojo, paskaitė eilėraščius apie duoną, aptarė kasdieninės duonutės svarbą, duonutės kepimo darbo procesą, jos rūšis. Visi  duonos paragavo, pažaidė linksmų žaidimų.  Ugnės mama
Asta Šaduikienė papasakojo, kaip žmogui nelaimės atveju suteikiama pirmoji medicininė pagalba, su manekenu parodė, kaip atliekamas ligonio gaivinimas. Gaivinimo veiksmus pabandė atlikti ir patys vaikai. Aptarė ir žmogaus kraujo sudėtį, paaiškino, kaip ir kokiu tikslu atliekami laboratoriniai tyrimai. Jūratės tėvelis Algirdas Knizelis papasakojo apie Priešgaisrinės  tarnybos darbą, reikalavimus, pademonstravo ugniagesių aprangą, mašiną, įrangą ir pagalbines priemones. Paaiškino, kaip galima išvengti gaisro, kaip elgtis vaikams pavojingose situacijose.
        Ketvirtokus pirmiausia aplankė Jurgita Špokienė, kurią į klasę pakvietė Gabijos mamytė Jurgita Karkauskaitė.  Profesionali siuvėja, turinti savo įmonę, supažindino mokinius su siuvimo reikmenų (žirklių, adatos, antpirščio, medžiaginio metro, sagų ir kt.) atsiradimo istorija. Įdomu buvo ir tai, jog pati Jurgita kolekcionuoja antpirščius -  iš įvairių šalių jų turi apie 20. Vaikai turėjo galimybę pasisiūti pasirinktą drabužį ar aksesuarą. Berniukai pasisiuvo šventinius kaklaraiščius. Mergaitės pasirinktinai siuvo sijonukus, prijuostes, telefono dėklus, iš organzos pasigamino gėles -  sages.Visas siuvimui reikalingas priemones ir medžiagas parūpino pati siuvėja. Fausto mamytės Ernestos Dailydienės ir  Tėjos mamytės Jolitos Savelienės dėka  ketvirtokai pirmą kartą išbandė piešimo ant drabužių galimybes. Ant šviesių trikotažinių marškinėlių nusipiešė savo paveikslėlį arba pasirinko iš daugybės mamų atspausdintų. Vaikai specialiais tekstiliniais dažais apvedžiojo kontūrus, su plaukų fenu džiovino ir lygino lygintuvu. Visi labai džiaugėsi kūrybos procesu ir rezultatu. Ketvirtokai noriai dėvės marškinėlius su pamėgtų animacinių filmukų veikėjais. Šį drabužį bus galima ir skalbti -  specialūs dažai nebijo vandens. Mokiniai sužinojo, kad tokiu būdu labai patogu „paslėpti“ neišskalbiamas dėmeles. Labai lauktą susitikimą su aktore Sandra Daukšaite – Petrulėne   suorganizavo Fausto mama Ernesta Dailydienė. Mūsų gimnaziją baigusi aktorė atvyko su ketverių metų dukrele Elze, kuri labai norėjo pamatyti mokyklą ir mokinius. Sandra Daukšaitė šiltai bendravo su trečiokais ir ketvirtokais  lietuviškai  bei angliškai, nes  šiuo metu yra ne tik labai populiari aktorė, bet ir anglų kalbos dėstytoja. Pradinukai susipažino su populiaraus serialo „Moterys meluoja geriau“ kūrimo paslaptimis. Padedami aktorės, jie kūrė vieną sceną, pasiskirstę vaidmenimis: scenaristo, režisieriaus, grimuotojos, kostiumininkės, apšvietėjų, operatorių ir, žinoma, aktorių. Meninio skaitymo konkurso dalyviai iš Sandros taip pat gavo įvairių naudingų patarimų.
        Josvainių gimnazijos pradinių klasių mokytojos džiaugiasi pavykusiu projektu ir dėkoja tėveliams už aktyvų dalyvavimą, įdėtą triūsą bei pastangas. Projektas sustiprino tėvų, mokytojų ir mokinių ryšius bei paskatino dar atviresnį, nuoširdesnį gimnazijos bendruomenės bendradarbiavimą.
        Dėkojame projekto sumanytojai mokytojai Ingridai Dilinskienei.


 

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Balandžio 2d. įvykęs  gimnazijos mokinių savivaldos susitikimas su Kėdainių r. savivaldybės meru - įdomi ir naudinga patirtis. 

Rašyk taisyklingai, tvarkingai ir estetiškai!

Siekiant paskatinti mokinius domėtis biologija, ugdyti savarankiškumą, tobulinti gamtamokslinius gebėjimus, gimnazijoje organizuota 7-8 klasių mokinių biologijos olimpiada.