Aktualijos

Patys sau faini

Josvainių gimnazijoje jau ne vienerius metus yra vykdoma Lytiškumo ugdymo programa, kuria stengiamasi mokiniams padėti suprasti save, bendraamžius, išmokti įvertinti gyvenimo metamus iššūkius ir atsakingai priimti sprendimus. Šiais metais vykdyti programą padėjo ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, suorganizavęs susitikimus su svečiais iš asociacijos Trinus.

Gegužės 2 dieną gimnazijos dešimtokai, o birželio 5 dieną - devintokai dalyvavo sąmoningumo, sprendimų priėmimo ir savęs pažinimo programos „Because I`m happy“ užsiėmimuose, kuriuos vedė svečiai iš asociacijos. Dešimtokai užsiėmimo metu aptarė įvairias situacijas, kada ir kokį jie buvo patyrę spaudimą, kokius padarė sprendimus ir kas turėjo jiems įtakos. Buvo diskutuojama, kuo patiriamas spaudimas skiriasi vaikinams ir merginoms, kaip aplinka veikia žmogaus mąstymą, atsižvelgiant į įvairius stereotipus.

Devintokai vedamo užsiėmimo metu didesnį dėmesį skyrė bendravimo su bendraamžiais sunkumams, mėgindami išsiaiškinti, kas daro tam įtaką, bei mokėsi labiau įsiklausyti į kito žmogaus išsakomą nuomonę, ją priimi ir suprato, ką reikia daryti, norint visiems pasiekti bendrą tikslą.

Užsiėmimų dalyviai per įvairias svečių paruoštas užduotis nagrinėjo tas situacijas, kurios buvo aktualios, artimos ar mokinių asmeniškai patirtos, nes tik mėginant suprasti savo veiksmus ir jiems daromą įtaką gali žingsnis po žingsnio pradėti geriau pažinti save.

Visą dieną vykusius užsiėmimus vainikavo svečių atvežtų alyvų pasodinimas mokyklos kiemelyje, prie kurių ranką pridėjo kiekvienas dalyvis ir kurie primins mokiniams šias dienas ir smagiai bei prasmingai praleistą laiką.

 

 

 Josvainių gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

     Eglė Dirsienė

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Trečius metus iš eilės Josvainių gimnazijoje vyko vasaros poilsio stovykla nemokamą maitinimą gaunantiems pradinių klasių mokiniams ,,Smalsučių vasara 3".

Vasarėlę pasitikdami, pradinukų stovyklėje atostogaujantys mokinukai, apsilankę gimnazijos bibliotekoje ir pasiklausę M. Vainilaičio istoriją  „Ežio namas“ visi kartu sukūrė saugios vasaros plakatus. Juose vaikai nupiešė tolesnę ežių šeimynos istorjią  taip parodydami vieni kitiems, kaip gražiai ir linksmai galima leisti atostogų dienas.

Gegužės 28 –oji diena gimnazijoje buvo skirta besibaigiančių mokslo metų apibendrinimui ir prasmingų darbų įvertinimui.