Aktualijos

Josvainių gimnazijos trečiokės dalyvavo respublikinėje konferencijoje

              Konferencijos atidarymui Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos moksleiviai parodė nuotaikingą spektaklį ,,Melagių karalius" pagal O.Milašiaus kūrybą. Renginį vedė Lietuvos vaikų pamilti knygų personažai Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas. Po Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos direktoriaus A.Magylos sveikinimo žodžio konferencijos dalyviams, pranešimus apie tai, kodėl verta skaityti knygas skaitė vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Irma Žukienė ir bibliotekininkė Danutė Šarkevičienė. Po to konferenciją vedantys personažai padalijo visus mažuosius dalyvius į dvi grupes: vieni priklausė Kakės Makės, kiti -  Netvarkos Nykštuko grupei. Mūsų gimnazijos moksleivės pateko į Netvarkos Nykštuko grupę, kuris jas su kitais grupės dalyviais palydėjo į gimnazijos biblioteką, kur buvo pristatoma 14 pranešimų (likę pranešėjai dirbo kitoje patalpoje). Mažieji konferencijos dalyviai pranešimus pristatė įvairiais būdais: panaudodami inscenizacijas, stendus, rodydami savo sukurtas knygas, piešinius, kuriuos nupiešė iliustruodami įvairias knygeles ir t.t. Mūsų trečiokės pranešimą pristatė demonstruodamos skaidres ir pasakodamos apie tai, kaip knygų skaitymas ,,nuspalvino" jų gyvenimus ir padėjo pasiekti daug įvairių laimėjimų. 

           Pabaigę skaityti visus pranešimus, mažieji konferencijos dalyviai ant paruoštų paukštelių užrašė pavadinimus tų pranešimų, kurie labiausiai juos sužavėjo. Vaikų pasirinkimai buvo labai skirtingi, nes išsirinkti vieną pranešimą buvo išties sudėtinga. Juk kiekvienas iš jų buvo savaip nepakartojamas ir žavus. Pradinukai savo pranešimais ragino vieni kitus pamilti knygas ir niekada nepamiršti jų skaityti, aiškino, kodėl, jų manymu, tai labai svarbu. Būtent tuo tikslu visi moksleiviai susikibę už rankų, kuriose laikė knygas, kartojo priesaiką apie nuolatinį bendravimą su knyga ateityje. 

        Renginio uždarymo metu visi konferencijoje dalyvavę pradinukai bei juos paruošę mokytojai buvo apdovanoti Padėkos raštais ir rankų darbo knygų skirtukais. Nors mažieji konferencijos dalyviai jautėsi šiek tiek pavargę po atliktų darbų, visų veiduose švytėjo šypsenos, o širdyse apsigyveno dar didesnis noras tęsti savo draugystę su knyga.

 

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Jau ne pirmi metai rusų kalbos mokytoja Janina Tranienė organizuoja mokiniams išvyką į Lietuvos Rusų dramos teatrą. Įdomiausia tai, kad į Vilnių vykstame traukiniu.


Kovo 19-ąją, minėdami Šv. Juozapo dieną, mokiniai  dėkojo aptarnaujančiam personalui  už žmogiškąjį gerumą, už šilumą ir rūpestį.

Kovo 15 dieną gimnazijoje 6-8 ir 1G klasių mokiniams užsiėmimus vedė  Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovai – Agronomijos fakulteto dėstytojai, o  2G-3G klasių mokiniai, bendraudami su AF studijų administratore Arvaide Venckute, turėjo galimybę daugiau sužinoti apie studijas šiame universitete.