Aktualijos

20-oji Vilniaus knygų mugė – iš jų 7-eri metai su mumis!

 1. Po 20 pristatinėti nebereikia.
 2. Man nesvarbu, kad iš tikrųjų knygų presą sukonstravo toks J.Gutenbergas, nes turiu svarbesnių reikalų – pradedu švęsti pažinimo šventę. R. Gerbutavičius, Lrytas apžvalgininkas.
 3. Išjunk mintis, įjunk jausmus.
 4. Knyga be kavos – tai kaip Mažasis princas be rožės.
 5. „Nekasdienių pasimatymų diena – tinkamas laikas sužinoti „Kaip pakeisti protą“ Michaelis Pollanas
 6. Tiesa, kuri išlaisvina!
 7. Kiekviename iš mūsų slypi karys, kuris net ir sunkiausiu laikotarpiu mus veda geru keliu ir padeda atsistoti ant kojų. Svaras
 8. Smagiausia vieta – muzikos salė!
 9. Keturias dienas skambėjusi muzika privertė lankytojus judėti vienu ritmu. 
 10. Laikas, praleistas Knygų mugėje, prasmingas ir įdomus.
 11. Kai su seserimi tas keturias dienas leisdavome mugėje, draugai klausdavo, ką aš ten veikiu. Atsakydavau, kad ten „faina“. Nuolatinis Knygų mugės lankytojas.
 12. Gyvenome tarsi kambaryje, uždarais langais, kvėpavom nelabai maloniu oru, ir kai langai atsivėrė, padvelkė gaivus oras, supratom, kad gali būti kitaip. Na, o kambariui išsivėdinus, pasirodė, kad jis visai neblogas – gyventi galima. Reino Raundas apie pakitusį Baltijos šalių statusą ir nacionalinių literatūrų populiarėjimą.
 13. Daugybei žmonių apsilankymas Vilniaus knygų mugėje tapo privalomu kasmetiniu ritualu, renginiui prilipo tokie pavadinimai kaip „knygų atlaidai“.
 14. Myliu knygą.
 15. Žodis – tai gyvenimas. G. Kanovičius
 16.  Knygų mugė – ne turgus.
 17.  Pirmosios knygų mugės – tai toks jomarkas, tai nebuvo kultūrinis renginys. D. Viliūnienė, Alma litera direktorė
 18.  Vasario 24 d. Knygų mugės metu paskelbta 21-osios mugės tema, kurios leitmotyvu pasirinkta menininko, filmų kūrėjo Jono Meko mintis: „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.
 19. Jubiliejinę, 20-ąją, Vilniaus tarptautinę knygų mugę aplankė beveik 68,5 tūkst. žmonių.
 20. „Rašytojo uždavinys atverti skaitytojui vis kitą kambarį."    

KOMENTARAS

"Knygų mugė – vienas didžiausių kultūrinių renginių visame Pabaltijy. Ją visai pagrįstai būtų galima vadinti meno mylėtojų ir kūrėjų erdve, kurioje telpa viskas, ką gražaus gali sukurti žmogus: knyga, išpuošta dailininkų kūriniais, meniškai apipavidalinti knygų skirtukai ir kitos figūrėlės, žaidimų skrynelės, žaislai, paveikslai, muzika... Galbūt dar daug ko ir nemačiau – juk Litexpo parodų rūmų salės didžiulės – bet įspūdis neapsakomas. Kiekvienas kampelis kvietė stabtelėti ir apžiūrėti eksponuojamus leidinius. Jų pasirinkimas platus, kiekvienam pagal norus ir galimybes. O mano norai šiųmetinėj knygų mugėj nuvedė į muzikos sales, kuriose šėlo žmonės, mirgėjo šviesos, autografus dalino žymūs žmonės. Šiek tiek kitokia atmosfera, negu knygų labirinte, tačiau energijos dozės turbūt pakaks savaitei. Ir paskutinis akcentas šios turiningos dienos – viename knygų pristatyme nuskambėjusi frazė: „Kai jauti, kad tave nori „išmušti iš vėžių“, kyla nerimas, giliai pakvėpuok ir iškart pajusi, kad įtampa slūgsta.“ Išbandžiau... Veikia... Pajutusi mugės ilgesį pakvėpuoju ir nurimstu, nes žinau, kad grįšiu čia ir kitais metais. Labai to laukiu... 

Andželika

P. S. Vykstančių į 21-ąją Knygų mugę sąrašas jau rašomas!


Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Vasario mėnuo Josvainių gimnazijoje buvo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu. Tarp daugelio šiam tikslui skirtų renginių vasario 26d. vyko ir socialinės pedagogės J.Kaselienės bei specialiosios pedagogės J.Amalevičienės suorganizuoti protmūšiai ,,Sveikata - tai dovana, kurią galime pasidovanoti patys".

Šiandien, vasario 20 d., mūsų gimnazijoje lankėsi žymus Lietuvos autosporto lenktynininkas Benediktas Vanagas. Nors ir šiuo metu yra atostogų metas, tačiau mokiniai nepatingėjo ir atvažiavo pasiklausyti šio įdomaus žmogaus istorijos.


Vasario 20 d. į mūsų mokyklą buvo atvykę studentai iš Vytauto Didžiojo Universiteto Žemės Ūkio Akademijos, kurie papasakojo apie visus universiteto privalumus, siūlomas studijų programas bei apie susijungimo su VDU universitetu naudą studentams.