Aktualijos

Literatūrinė-edukacinė pamoka pradinukams „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys“

           Literatūrinės-edukacinės pamokos, kurią vedė ,,iš LDK laikų atkeliavęs metraštininkas", metu visi Josvainių gimnazijos pradinukai buvo interaktyviai supažindinami su nekilnojamuoju kultūros paveldu – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilimis, esančiomis buvusioje LDK teritorijoje. Pasitelkdami edukacijai skirtas priemones (specialiai paruoštą pagrindą ir molį lipdymui), mokiniai patys statė aptvarinio tipo pilį. Vaikai dirbo grupėmis, kas leido mokytis susitarti tarpusavyje, priimti bendrus sprendimus, gerbti vienas kito nuomonę, atrasti kuo efektyvesnį darbo metodą. Pradinukai buvo supažindinami su vidiniu pilies gyvenimu, gynyba, prekyba, amatais, gilinosi į Lietuvos istoriją, kultūros paveldo apsaugą. Vaikai sužinojo, iš ko senovėje buvo statomos pilys, kokios vietovės jų statybai tiko labiausiai ir kodėl. Edukacijos pabaigoje vaikai gavo papildomas priemones, iš kurių kiekvienas galės pasistatyti Gedimino pilies bokštą. Šių priemonių pagalba mažieji tęs pažinimo ir mokymosi procesą namuose ar klasėje. Taip pat kiekvienas mokinys buvo apdovanotas ,,Pilių eksperto- istoriko diplomu" už įgytas žinias ir atliktas užduotis.
           Literatūrinės-edukacinės pamokos tikslas buvo pasitelkiant modernias, vaikams priimtinas ir patrauklias priemones supažindinti pradinių klasių vaikus su nekilnojamuoju Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldu, skatinti juos aktyviai dalyvauti mokymosi procese, gilinti Lietuvos istorijos žinias, suteikti žinių apie kultūros paveldo apsaugą. 

 

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


 Kovo 8 dieną  gimnazijos lietuvių kalbos mylėtojai rašė Nacionalinį diktantą.

   Kovo 12 dieną Josvainių gimnazijoje lankėsi Lietuvos blaivybės draugijos ,,Baltų ainiai" Klaipėdos padalinio pirmininkas Artūras Šiukšta.

Trečiadienį Josvainių gimnazijoje viešėjo Kėdainių krepšinio klubo „Nevėžis“ atstovai, kurie jau ketvirtą kartą vykdo projektą „Be pykčio“.