Aktualijos

„Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“

Šįmet nuvilnijo 21-oji knygų mugė, kurią pasitikome su itin plačios asmenybės, šį pasaulį jau palikusio, Jono Meko, mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Galbūt paveikti šios minties ar širdimi pajutę, kad metas išreikšti save per literatūrinį žodį, kurti tai, kas aktualu, įdomu, kas verčia eksperimentuoti, lankytojus pasitiko gausus knygų, žaidimų, muzikos ir kitų meninių formų kūrėjų bei leidėjų ratas. Gausybė jaunų talentingų ir jau didelę patirtį turinčių žmonių su renginio lankytojais dalijosi naujausia savo kūryba, pasakojo, kaip atsiranda kūrinys ir drąsiai tvirtino, kad tai savitas savo prigimties išlaisvinimas, būdas išsakyti tai, ko negali nuslėpti, bet nemoki ištransliuoti kitaip (rašytoja Elė Soul). Kalbėti sielos kalba galima per meną. Tokia ir yra Jono Meko mintis – laisvė kūrybai, veiksmui, žodžiui... „Neuždaryti langų, durų, žiūrėti, kas dedasi, pažinti, ko nepažįsti, nežinai...“ (Jonas Mekas). Naujos, kvepiančios, spalvingos, bespalvės knygos, tos, kurios neperskaitytos, tikrai primins, kiek daug mes dar nežinome. Tad verta, naudinga ir būtina dalyvauti KNYGŲ MUGĖJE, jog parsivežtume į savo kasdieną nors mažą dalelę išminties, išgirstos bendraujant su žymiais žmonėmis arba perskaitytos atsitikinėje knygoje. Smagu, kad į šį bene didžiausią kultūrinį renginį kasmet vyksta vis daugiau mūsų gimnazijos bendruomenės narių, kurie kartu pasikviečia ir savo artimuosius. Regis, kad jau galime paneigti mitą, jog žmonių, skaitančių knygas, besidominčių įvairia kūryba, mažėja. Tiesa yra tokia: knygą atranda vis daugiau jaunesnio amžiaus skaitytojų, nes jos visgi nepakeis niekas. Knyga išliks, kaip išliks ir mūsų bendruomenės tradicija kiekvieną vasarį išlydėti Knygų mugės renginiais.

Lietuvių kalbos mokytoja Andželika Jašinskienė

Ačiū organizatoriams!

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Josvainių gimnazijos bendruomenė paminėjo surengdama tradicinę chorų šventę.


Josvainių kultūros centre vasario 13 d. savo antrąją knygą apie Gulago kančias miestelio bendruomenei pristatė Goda Krukauskienė ir Paulius Saudargas. ,,Gulago partizanai“ ir ,,Kalinio riba“ – knygos, pasakojančios neįtikėtinas išgyvenimų istorijas žmonių-didvyrių, sugebėjusių iškęsti žiauriausius kankinimus, badą, ligas, pažeminimus ir išlikti šviesūs bei taurūs. Susitikimo su autoriais metu buvo demonstruojamas ir filmas, įamžinęs knygos herojus.


Vasario 6-7 d. 3G-4G klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Parodų ir kongresų centre LITEXPO, kur vyko 18-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda Studijos’2020.