Aktualijos

,,Smalsučių vasara 2020“

Stovykloje vyko įvairi edukacinė veikla, susijusi su emociniu – psichologiniu bei socialiniu vaikų ugdymu. Pirmąją dieną vyko sveikatos priežiūros specialistės L.Kudabaitės vedamas užsiėmimas ,,Emocijų bomba“. Užsiėmimo metu vaikai mokėsi pavaizduoti skirtingas emocijas, įsikūnyti į įvairius vaidmenis ar suvaidinti tam tikrą personažą, žaidė žaidimą ,,Draugystės voratinklis“. Po pietų svečiavomės Juodkaimio bendruomenės centre, kur vaikai paminėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną, žaidė įvairius žaidimus, kūrė draugystės gėlę iš savo rankyčių atvaizdų, kuriuos išsikirpo iš popieriaus. Taip pat mokiniai kalbėjo su bendruomenės moterimis apie vaistažolių auginimą, mokėsi jas pažinti, į vazonėlius pasisodino po vieną vaistinės pipirmėtės daigelį, kurį parsivežė namo auginti ir prižiūrėti. Taip pat vaikai buvo pavaišinti ledais. Labai dėkojame Josvainių socialinei darbuotojai V.Cukanovienei už pakvietimą apsilankyti Juodkaimių bendruomenės centre ir šiltą priėmimą bei vaikams suorganizuotą turiningą popietę.

Antrąją stovyklos dieną mažieji pradėjo su sveikatos priežiūros specialistės L.Kudabaitės edukaciniu užsiėmimu ,,Eksperimentai su vandeniu“. Mokiniai susipažino su skirtingomis vandens būsenomis, aiškinosi, kokios yra vandens ir ledo savybės, kaip ledas reaguoja su karštu ir šaltu vandeniu ir t.t. Po to vaikai tapė ant ledo kubelių guašu ir akvarele, stebėjo, kaip išsilieja spalvos ir darė eksperimentą su saldainiais ,,Skittles“, užpildami juos lėkštelėse nedideliu kiekiu vandens ir sukurdami nuostabius spalvinius kūrinius. Po to specialioji pedagogė J.Amalevičienė organizavo vaikams ,,Lobių paiešką“. Mokiniai grupėmis lenktyniavo, kas greičiau įveiks duotas mįsles – užuominas, kurios atves juos prie paslėpto lobio – ledų dėžės. Ieškodami lobio vaikai turėjo išspręsti daug loginio mąstymo reikalaujančių užduočių, pademonstruoti ištvermę ir reakcijos greitį. Šį užsiėmimą lydėjo gausybė teigiamų emocijų, o pabaigoje mažieji lobio ieškotojai gavo diplomus ir balionus, bei pasidalino atrastą lobį.

Trečiąją dieną daugiausia dėmesio buvo skiriama higienos įgūdžių ugdymui bei Pirmosios pagalbos teikimo mokymais. Šią dieną stovyklautojai pradėjo su sveikatos priežiūros specialistės L. Kudabaitės užsiėmimu apie rankų higieną, mokėsi taisyklingai plauti rankas, panaudodami specialius miltelius ir prožektorių, galėjo pamatyti, ar pavyko gerai nusiplauti rankas ir nepaliko bakterijų ir nešvarumų. Po to vaikai su gimnazijos psichologe A.Kačenauskaite bei socialine pedagoge J.Kaseliene dalyvavo ,,Judrių edukacinių žaidimų“ užsiėmime. Po pietų vėl vyko sveikatos priežiūros specialistės L.Kudabaitės edukacinis užsiėmimas ,,Vasaros pavojai ir pirmoji pagalba“. Vaikai piešė su kokiais pavojais susiduria vasara, traukė lapelius su įvairiomis situacijomis ir jas turėjo apibūdinti kaip elgtųsi toje situacijoje. Po to mokėsi suteikti pirmąją pagalbą,  išbandė  girtumą imituojančius akinius.

Ketvirtą dieną stovyklautojai pradėjo su gimnazijos psichologės A.Kačenauskaitės edukaciniu užsiėmimu ,,Stebuklingas pasakų pasaulis“, kuriame klausėsi skaitomos pasakos ,,Spinduliukas“, ją aptarė ir kūrė jai iliustracijas, kurias susegę pasigamino po savo pasakų knygelę. Po pietų vyko socialinės pedagogės J.Kaselienės edukacinio užsiėmimo ,,Tapyba kitaip“. Ant tarp medžių ištemptos plėvelės tako vaikai akrilo dažais piešė bendrą piešinį tema ,,Mano svajonių vasara“.

Paskutinę stovyklos dieną mokiniai vyko į socialinės pedagogės J.Kaselienės suorganizuotą edukacinę ekskursiją Pramogų ir laisvalaikio parke ,,Adomaitynė“. Čia mažieji turėjo galimybe susipažinti su gausybe gyvūnų, paukščių, žuvų rūšių, juos pamaitinti. Taip pat mokiniai susipažino ir su gausybe augalų rūšių. Ypatingai vaikams patiko leisti laiką ,,Triušių kaimelyje“, kur galėjo juos pasigauti, pašerti, laikyti ant rankų. Vaikai galėjo ne tik pramogauti gamtos apsuptyje, bet  tuo pačiu ir plėsti savo žinias apie gyvąją gamtą, mokytis rūpintis ja, tausoti. Labai dėkojame Laisvalaikio ir pramogų parko ,,Adomaitynė“ šeimininkams, kurie padovanojo nemokamą edukaciją mokiniams ir suteikė galimybę patirti gausybę naujų įspūdžių, žinių bei teigiamų emocijų.


Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Birželio 27 d. mūsų abiturientai susirinko prie gimnazijos pabūti kartu, pasidžiaugti aplinka, kuri buvo daugumai tokia artima ir įprasta 12-ka metų.


Šiandien jis skamba Jums -  64 – ajai Josvainių gimnazijos abiturientų laidai!
Būkite atviri naujai patirčiai, naujiems iššūkiams, naujoms galimybėms!

Kėdainių rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio velykinis sveikinimas