Pranešimai

Vilniaus knygų mugė

Vasario 22 dieną knygų mugę aplankė ir mūsų gimnazijos bei Josvainių bendruomenės atstovai. Dauguma lankėsi joje pirmą kartą. Pirmą, bet, tikėtina, ne paskutinį, nes visi važiavusieji buvo sužavėti šia kultūrine švente. Čia, ką pamatyti, išgirsti, veikti, rado visi: mokytojai, mokiniai ir įvairių profesijų miestelio žmonės – knygų mugė patenkino įvairiausius poreikius ir interesus.

Per šias dienas mugėje įvyko per 400 renginių: koncertų, mini spektaklių, susitikimų su rašytojais, visuomenės veikėjais, knygų pristatymų. Čia buvo rašomas Nacionalinis diktantas, skaitomi K. Donelaičio ,,Metai“, dalijami autografai, veikė parodos, vaikai buvo mokomi pasigaminti knygą, lankstyti origamį.

Mūsų šaunioji ,,komanda“ į mugės šurmulį įsiliejo nuo pat ryto ir puikiai leido joje laiką iki 17 val. (visą dieną!), nusipirko ne po vieną knygą, gavo autografų iš A. Čekuolio, A. Maldeikienės, B. Nicholson, V. V. Landsbergio, K. Kasparavičiaus, R. Valeikio ir kt., apsilankė susitikimuose su V. Radzevičiumi ir M. Starkumi, L. Donskiu, K. Sabaliauskaite, V. Palčinskaite, V. V. Landsbergiu, V. Urbonu, R. ir R. Adomavičiais (mūsų žemiečiais), A. Navicku, estų rašytoju R. Raudu.

Iš mugės visas josvainiečių būrelis grįžo pasisėmęs nenusakomų įspūdžių, nepamirštamų netikėtų susitikimų.
Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Kėdainių rajono Josvainių gimnazija daug dėmesio skiria savo istorijos įprasminimui. Prie įėjimo į gimnaziją stogastulpiu įamžintas Josvainių krašto pedagogo Vlado Balsio atminimas, buvusių kūno kultūros mokytojų nuotraukos puošia koridorių prie sporto salės. Šiais metais, prieš pat Vasario 16-ąją, gimnazijoje įrengtas buvusio ilgamečio mokyklos direktoriaus ir matematikos mokytojo Vytauto Rakicko vardo matematikos kabinetas. Vytautas Rakickas mokyklai vadovavo net 45 metus. Vargu, ar rasime Lietuvoje kitą direktorių, tiek metų atidavusį savo mokyklai.

Gimnazijoje apsilankius mokinių  Jaunųjų tyrėjų  komandai   6a klasės mokinį  Luką Pukelį labai sudomino  paskaita apie  robotus ir jų veikimą. Ilgai nelaukęs jis  nusprendė pats  pabandyti padaryti mini robotuką, kurio pagrindui puikiai tiko dantų šepetėlis, o vėliau, jau gaminant didesnį robotą, batų valymo šepetys.

Lukas pasakojo, kad jam labai patiko pats  roboto darymo procesas, todėl dabar  Luko  svajonė – sukurti dar  didesnius robotukus ir tobulinti padarytus. Mums, klasės draugams, jo darbeliai taip pat labai įdomūs. Mes netgi pasiūlėme jam pagaminti robotą ant didelio šepečio, kuris galėtų tapti tikru pagalbininku Luko  mamai.

6a klasės mokinė Milda Vitkauskaitė

2014 m. sausio 21d. vyko 2bG klasės edukacinė ekskursija į Kėdainių krašto muziejų. Muziejuje moksleiviai klausėsi paskaitos „Žymūs Kėdainių krašto žmonės”, kurios metu buvo supažindinti su garsiausiomis ir iškiliausiomis Kėdainių krašto asmenybėmis, garsinusiomis jį savo kūryba ir didžiais darbais.