Pranešimai

Jaunojo tyrėjo diena Josvainių gimnazijoje

Projekto vadovai (mokytojai G., A. Paškevičiai, A. Juchnevičienė) suformavo jaunųjų tyrėjų grupę, kuri entuziastingai dalyvavo pagrindinėje Jaunojo tyrėjo dienos veikloje. Iš pradžių, pasak mokytojos Giedrės, gimnazistus prikalbinti tiriamajai veiklai nebuvo lengva, jie nepasitikėdami žvelgė į projektą. Tačiau veikla moksleivius įtraukė, nes sužinojo, kur ir kaip galima panaudoti įgytas žinias. Be to, jie turėjo galimybę pabendrauti su jaunais mokslininkais, kurie važinėja po įvairias Lietuvos mokyklas ir bendrauja su moksleiviais, kartu atlieka tiriamąjį darbą. Jų teigimu, šiuolaikinis jaunimas yra gabus, tačiau moksleiviams mokslo žinias reikia perteikti įdomiai.

Anglų kalbos grupei vadovavo mokytojos N. Launikonienė, R. Maziliauskienė ir S. Slavinskienė. Ši grupė rengė pranešimą apie tyrėjų dieną anglų kalba ir kartu su istorikų grupe žiūrėjo filmą ,,Robin Hood“. Grupė, kuriai vadovavo mokytoja L. Juškauskaitė, kūrė Kėdainių krašto literatų stendą. Mokytojos teigimu, Kėdainiai literatūros atžvilgiu yra ne ką prasteni už Anykščių kraštą.

Mokytojų O. Jačiunskienės ir  A. Vaicekauskienės vadovaujama grupelė ruošė klausimyną ir bendravo su visų tyrėjo dienos grupių dalyviais: ėmė interviu, domėjosi jų nuotaikomis ir atliktais darbais.

Mokytojos E. Rimdeikienės moksleivių grupė diskutavo apie emocinį intelektą ir atliko asmenybės testą pagal Dalai Lamą.

 Kūno kultūros mokytojų G. Jurgelevičienės ir M. Lavrukėno grupė buvo pati gausiausia. Gimnazistas L. Šilkaitis papasakojo,  kad užsiėmime dalyvavo 1G-4G klasių moksleiviai, jie žaidė krepšinį ir kitus sportinius žaidimus.

Technologijų mokytojos V. Šilkaitienės grupė konstravo kalėdines eglutes ir jomis papuošė įėjimą į gimnaziją. Taip pat ši grupė kepė gardžius kalėdinius sausainius, formavo iš jų eglutes, kurios tapo žaviomis kalėdinėmis dovanėlėmis, likusiais skanumynais vaišinosi ne tik patys, bet vaišino ir projekto ,,žurnalistes“.

Muzikuojančių moksleivių grupei vadovavo mokytoja A. Giedrienė. Jie labai smagiai ir įdomiai leido laiką: susipažino su Havajų gitara (ukulėle) ir mokėsi ja groti. Priklausantys šiai grupei teigė, kad jiems čia labai smagu.

 Ar žinote, kas yra šokio terapija? Merginos, dalyvavusios šokių vadovės G. Dzikienės grupėje, apie tai gali papasakoti. Be to, mokytoja jas mokė šokių judesių ir kūrė etiudus.

Remdamiesi įvairiais istoriniais šaltiniais apibūdino istorinę asmenybę Robiną Hudą istorijos mokytojo V. Grišino vadovaujami moksleiviai. Taip pat jie žiūrėjo kino filmą ,,Robin Hood“ anglų kalba ir bandė nustatyti, kaip filmo siužetas atitinka istorinius faktus. Taigi vyko glaudus bendradarbiavimas su anglų kalbos grupe.

Ateitininkai – katalikiška jaunimo organizacija. Jos tikslas stiprinti ir kurti Lietuvos pilietinę visuomenę bei bažnyčią. Nuo šiol ši organizacija veiks ir Josvainių gimnazijoje, jai vadovaus mokytoja V. Racevičienė. Šią dieną įvyko pirmasis ateitininkų  grupės susitikimas. Josvainių gimnazijos moksleivės lankėsi  senelių globos namuose. ,,Susitikimas su seneliais  labai prasmingas  abiems  pusėms, pasijautėm reikalingi vieni kitiems. Mes, seneliams praskaidrinę nuotaiką  dėmesiu, įtraukdami į dalyvavimą  šventinėje programoje, jaučiame vidinį džiaugsmą, seneliai -  dalindamiesi savo gyvenimo patirtimi, savo  gyvenimo pavyzdžiais liudydami kantrybės svarbą - jaučiasi reikalingi.  Pasižadėjom, kad mūsų bendravimai bus dažnesni, taip liudysim artimo meilę" - įspūdžiais pasidalino mokytoja Vilija Racevičienė.

Biologija besidomintys moksleiviai (jiems vadovavo mokytoja S. Vyšniauskienė) lankėsi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje, kurios  misija yra teikti konsultacijas apie sėkmingo žemės ūkio verslo kūrimą. Čia moksleiviai gavo daug informacijos apie precizinį ūkininkavimą, lankėsi naujai įkurtoje modernioje kompiuterizuotoje mokomojoje klasėje ,,Šeimos ūkio melžimo mokymo centras“, tyrė pieno kokybę. Instituto selekcijos centro darbuotojai parodė,  kaip kuriamos naujos augalų veislės, kur ir kokia įranga atliekami genetiniai tyrimai.

Šios dienos ugdomoji veikla leido atsipūsti nuo įprastų kasdieniškų pamokų ir visą dieną gilintis tik į tą mokomąjį dalyką, kuris yra mėgstamiausias, užsiimti tokia veikla, kuri atitinka   tolesnius mokymosi ir  profesijos įgijimo siekius. Neįprasta, bet įdomu, kad toje pačioje grupėje darbavosi skirtingų klasių moksleiviai. Patys smalsiausi gimnazistai, dalyvaudami MoMoLab eksperimentuose, susipažinę su sudėtinga laboratorijos įranga, ,,paragavę“ tikro atradimo džiaugsmo, pasijuto tikrais mokslininkais.


Tikimės, kad šios dienos ugdomoji veikla padėjo kiekvienam  atrasti  savo vidinius resursus, kurie skatins veikti ir tobulėti.

                                                                    Romanta ir Gerda  - Jaunojo tyrėjo dienos ,,žurnalistės“

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Atverkime Laukimui duris į artėjančią Šviesą - kviečiame ir laukiame Jūsų  gruodžio 12 dieną 12 : 30 val. adventinėje popietėje ,,Už girių girių ugnelė dega". Pabūkime kartu toje pačioje žvaigždėje, toje pačioje tyloje, toj pačioj vilty - buvome, esame, būsime...

                                                                                                                   Etninės kultūros grupė.

Dalink širdies gerumą, išmintį, toleranciją, supratimą, atjautą, suteik vilties ir pasitikėjimo tiems, kuriems jų labiausiai reikia…        Tėvas Stanislovas

Šiais gražiais Tėvo Stanislovo žodžiais 7a klasės mokiniai gimnazijoje skelbia Kalėdinę gerumo akciją – renkama labdara sunkiai gyvenančioms Josvainių seniūnijos šeimoms. Šeimoms labai reikalingi drabužėliai įvairaus amžiaus vaikučiams. Prašome drabužėlius nešti tvarkingus, švarius. 7ª klasės mokinės Karolina Pralgauskytė, Kotryna Laurinaitytė, Goda Spingytė laukia Jūsų. Juk gera, kai gera ir kitiems...

Akcija vyksta iki gruodžio 14 dienos

Lapkričio 14-ąją  VDU Lietuvos moksleiviams suteikė galimybę sudalyvauti jau tradicija tapusiame renginyje „Matuokis profesiją“.