Pranešimai

Pasaulinė Žemės diena 19'

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centre balandžio mėnesį vyks 2019 m. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Panevėžio regiono atrankos turo paroda- konkursas. Iš Kėdainių rajono į regioninį turą pateko net vienuolikos skirtingų tradicinių amatų jaunųjų amatininkų darbai. Jau trečią kartą į regioninio turo parodą- konkursą su popierinėmis užuolaidėlėmis vyks Josvainių gimnazijos 3G klasės moksleivė Kornelija Maziliauskaitė. 

Kovo 14 d. į gimnazijos aktų salę 5 kl. ir 1G kl. mokinius bendrai veiklai pakvietė projektas skirtas Knygnešio dienai „...imkiet mani ir skaitykiet“. Lietuvių kalbos mokytojos A. Vaičekauskienės inicijuotas projektas suteikė galimybę abiejų klasių mokiniams atsiskleisti, bendradarbiauti, ugdytis tokius puikius bruožus kaip iškalba, drąsa, artistiškumas, empatija, pasigilinti į knygnešystės istoriją, jos įtaką mūsų šaliai.


Kovo 16-ąją švenčiame Knygnešio dieną, kadangi šią dieną gimė garsus Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis. Bibliotekininkė Sandra su pirmokėliais pirmiausiai bandė išsiaiškinti, kas ta nelaisvė, kalbėjosi  kaip labai norisi būti savimi, supažindino su knygnešystės istorija, reikšme, papasakojo apie knygnešių darbą, drąsą ir pasiaukojimą.