Pranešimai

Viešasis kalbėjimas kitaip

   Dar ruošiantis šiam svarbiam žingsniui gimnazistai išklausė gimnazijos psichologės Astos Kačenauskaitės pranešimo „Kaip įveikti kalbėjimo baimę“. Čia jie išgirdo ne tik, kaip pasiruošti kalbai, kad sumažintų stresą, bet ir ką daryti, kai situaciją sunku kontroliuoti. Žinios ir keletas išmoktų pratimų padėjo antrokams drąsiau pažvelgti į artėjančią pirmojo iššūkio dieną. O kad ši diena taptų smagiu prisiminimu, mokytojos ją pavadino „Literatūriniu rytmečiu“.

   Aktų salėje susirinkę gimnazistai vieni kitiems ir svečiams skaitė literatūros pranešimus, kuriuose gvildeno nuo Antikos iki šių dienų svarbias temas: žmogus ir jo aplinka, įpročiai, pasirinkimai ir vertybės. Literatūrinis rytmetys – netradicinės viešojo kalbėjimo pamokos. Tai pačių gimnazistų renginys. Mokytojos ir svečiai atliko tik pasyvių stebėtojų vaidmenį. 2G klasės mokiniai virto vedėjais, ekspertais, pranešėjais ir klausytojais. Visiems dalyvavusiems buvo labai įdomu ne tik išgirsti originalias pranešėjų kalbas, bet ir matyti, kaip puikiai mokiniai susitvarko su savomis rolėmis, kaip atsakingai ir drąsinančiai komentuoja vieni kitų kalbas, pagiria. O girti buvo verta, nes visi be išimties antrokai puikiai ir informatyviai supažindino auditoriją su pasirinktomis temomis.

   Mokytojos O. Jačiunskienė ir A. Jašinskienė nuoširdžiai dėkoja savo šauniems mokiniams už aktyvų dalyvavimą „Literatūriniame rytmetyje“, maloniai apie mokinių pasirodymą atsiliepusioms viešnioms spec. pedagogei J. Amalevičienei ir direktoriaus pavaduotojai J. Petronienei , bibliotekininkei S. Jociuvienei už naujų knygų pristatymą ir mokytojai V. Šilkaitienei už aktų salę papuošusią puokštę.

A. Jašinskienė


Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Šiandien Josvainių gimnazijos aktų salėje įvyko gimnazistų susitikimas su kariais iš Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko.


Kovo 20 dieną ateina astronominis pavasaris arba pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Ši diena paskelbta Pasauline Žemės diena. Josvainių gimnazijos bendruomenė, minėdama šią dieną, organizavo bėgimą!
Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centre balandžio mėnesį vyks 2019 m. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Panevėžio regiono atrankos turo paroda- konkursas. Iš Kėdainių rajono į regioninį turą pateko net vienuolikos skirtingų tradicinių amatų jaunųjų amatininkų darbai. Jau trečią kartą į regioninio turo parodą- konkursą su popierinėmis užuolaidėlėmis vyks Josvainių gimnazijos 3G klasės moksleivė Kornelija Maziliauskaitė.