Pranešimai

„Smalsučių vasara 2019“ ir vėl atkeliavo pas pradinukus

Stovyklėlę pradėjome slaptojo pašto susikūrimu. Moksleiviai su socialine pedagoge J.Kaseliene pasigamino vokus, juos dekoravo užsirašė vardus. Sutarė, kad visas stovyklos dienas į juos galės dėti savo draugams slapta parašytus laiškučius, piešinukus, gražius palinkėjimus, padėkas, siurpriziukus. Voko turinį buvo sutarta pasitikrinti tik paskutinę stovyklos dieną. Veiklą tęsėme fizikos mokytojos G. Paškevičienės vedamu užsiėmimu ,,Mokomės ekonomikos“. Šio užsiėmimo metu mažieji stovyklautojai su mokytoja gamino dviejų rūšių pieno kokteilius, vietoj pinigų kiekvienas vaikas gavo po 6 grūdelius, už kuriuos galėjo pirkti norimą gėrimą ir jį ragauti. Moksleiviai mokėsi paskaičiuoti kokteiliams gaminti panaudotų produktų kainą, vieno kokteilio kainą, turėjo galimybę mokytis taupiai leisti pinigus, juos tinkamai susiskaičiuoti. Po to stovyklautojai dalyvavo mokytojos B. Donauskienės ,,Burtų mokykloje“, kur laukė smagūs fokusai, galvosūkiai ir užduotys. Vėliau su ta pačia mokytoja ėjo į ekskursiją, aplankė įmonę ,,Ryterna“, kuri gamina kilnojamus namelius. Vaikai stebėjo visą namelių gamybos procesą nuo pradžios iki galutinio rezultato.

Antrąją dieną moksleiviai pradėjo mokytojos R.Žukienės vedamu meniniu – edukaciniu užsiėmimu ,,Vabaliukų sodas“, kuriame panaudodami graikinių riešutų kevalus ir tuščius sraigių kiautus gamino boružėles ir sraiges, tupinčias ant lapų. Po to mokytoja vaikams pravedė viktoriną ,,Būk saugus kelyje“, kurios metu vaikai pakartojo ir pagilino jau turimas žinias apie saugų elgesį kelyje. Vėliau sveikatos specialistė L. Kudabaitė mokė mažuosius masinio šokio (flashmobo) ir pravedė edukacinį užsiėmimą ,,Maitinuosi sveikai – gyvenu ilgai“. Užsiėmimo metu vaikai užrištomis akimis iapčiuopomis bandė atskirti vaisių ir daržovių muliažus, po to  ragavo tikras daržoves ir vaisius ir, nematydami, bandė atspėti, koks tai vaisius ar daržovė. Taip pat žaidėme smagius žaidimus apie vaisius ir daržoves.

Trečią dieną socialinė pedagogė vedė vaikams įvairius edukacinius žaidimus, o po to specialioji pedagogė J.Amalevičienė suorgonizavo pilną smagių nuotykių ,,Lobių paiešką“. Mažieji, vadovaudamasi įvairiomis užuominomis, turėjo ieškoti paslėpto lobio. Lobio ieškotojai pasidalino į dvi komandas ir stengėsi ieškodami lobio būti greitesni už priešininkus. Vaikams buvo be galo daug džiaugsmo, kai surado lobį – po porciją ledų ir šokoladinių aukso monetų. Po to sveikatos specialistė L.Kudabaitė vedė mokiniams pirmosios pagalbos teikimo mokymus. Vaikai mokėsi gaivinti žmogų, daryti dirbtinį kvėpavimą, tvarstyti įvairaus pobūdžio žaizdas, lūžius ir pan., o pertraukėlių tarp mokymų metu mokytojos padėjėja N.Jankevičienė vedė vaikams judrius žaidimus.

Ketvirtą dieną pradėjo psichologė A.Kačenauskaitė su užsiėmimu ,,Žaidžiu jausmus“. Vaikai specialių kortelių pagalbą turėjo pademonstruoti savo nuotaiką, vėliau piešė ir kirpo iš popieriaus jūros gyventojus bei klijavo juos ant paruošto jūros dugno plakato. Plakatas pasipildė gausybe žuvyčių, jūros arkliukų,  aštuonkojų, vandens augalų ir t.t. Vėliau bibliotekininkė S.Jociuvienė su vaikais gamino sveikuoliškus sumuštinukus pagal knygelėse susirastus receptus. Kiekvienas vaikas nusirašė iš knygelės jam patikusį receptą ir pagal jį gamino sumuštinukus. Po to bibliotekininkė drauge su vaikais kepė gardžius sveikuoliškus vaflius, kuriais visi vaišinosi. Dieną užbaigė gimnazijos mokinių tarybos moksleivių vedami žaidimai, kuriuos lydėjo geros emocijos.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai su socialine pedagoge J.Kaseliene akriliniais dažais piešė ant akmenų. Vaikai sukūrė daug nuostabių meno kūrinėlių. Šis užsiėmimas įtraukė net pačius judriausius vaikus ir jie norėjo ištapyti dar ir dar po vieną akmenėlį. Pabaigdami stovyklą vaikai su gimnazijos mokinių tarybos mokiniais sportavo, žaisdami tinklinį su rankšluosčiais. Vaikams labai patiko toks smagus ir dar nematytas žaidimas. Po to visi stovyklautojai pasitikrino savo slaptojo pašto vokus, kuriuose rado įvairių staigmenų iš savo draugų.

 

J. Kaselienė

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Karštą vasaros popietę Josvainių gimnazijos bibliotekoje lankėsi vasaros stovyklos dalyviai. Mokiniai, kartu su bibliotekinike skaitė, aptarė pamokančias istorijas, ieškojo jose tos svarbiausios, reikšmingiausios minties, analizavo situacijas, kuriose reikia būti apdairiems. 
Ši karšta vasaros pradžios diena pradinių klasių moksleivius, mokytojus, tėvelius ir mokyklos kolektyvą pakvietė į mokslo metų baigimo šventę „Metų derlius“. Mokytojos Benos pakvietimu į sceną vieni paskui kitus skubėjo pirmokai, antrokai, trečiokai, ketvirtokai, kurie susirinkusiuosius apdovanojo gražiais žodžiais, linksmomis dainelėmis, žaismingais šokiais, puikiais eilėraščiais. 
Šiais mokslo metais 6 klasės mokiniai aktyviai dalyvavo tarptautinio Twinning projekto H.E.A.L (Health-Environment-Arts Locomotive) veiklose, kurias koordinavo anglų k. mokytoja Sniežana Slavinskienė.