Būrelių veiklos

image1.jpeg

Mokomoji moksleivių  bendrovė

Įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami pagal bendrovės veiklos įstatus, moksleiviai įgyja verslo įgūdžių ir praktiškai pritaiko ekonomikos sąvokas. Sukaupia kapitalą parduodant akcijas (tėvams, draugams ir pažįstamiems). Įgyja įgūdžių gamindami ir parduodami prekes bei paslaugas. Praktiškai pritaiko teorines žinias tvarkydami bendrovės veiklos apskaitą.

Rankdarbių būrelis

Rankdarbių būrelis skirtas mokiniams, kurie domisi rankdarbiais. Mokiniai būrelio metu išbando įvairias tekstilės technikas: velia vilną, siuva, siuvinėja, mezga, neria ir kt., daro rankdarbius iš karoliukų, gamina sages iš audinio ir kt., gamina darbelius iš gamtinės medžiagos. Šio būrelio metu ruošiamės technologijų rajoninei olimpiadai.  Pagaminę rankdarbius, mokomės juos gražiai įpakuoti. Su savo pasigamintais rankdarbiais dalyvaujame Kaziuko mugėje, kurią organizuoja Josvainių kultūros centras.

100_6315.JPG

100_6320.JPG

,,Puodeli, virk“

,,Puodeli, virk“ būrelį lanko mokiniai, kurie mėgsta gaminti, arba nori išmokti gaminti. Užsiėmimų metu, mokiniai patys renkasi receptus, pagal juos gamina, gražiai patiekia į stalą, pristato savo darbus, ragauja ką pagamino. Šį pusmetį esame kepę:  avietinius keksiukus, greitpyragį, kapotos tešlos obuolių pyragą, obuolių sausainius, sumuštinius; gaminome gaivias salotas. Kasmet prieš žiemos atostogas kepame meduolius, juos glaistome, kepame širdeles Valentino dienai ir kt. Mokomės serviruoti stalą, lankstyti servetėles.

Taikomosios dailės būrelis

Taikomosios dailės būrelyje mokiniai mokosi netradicinių dailės raiškos technikų. Gaminame atvirukus, panaudodami dekoratyvinius skylmušius, kaspinėlius, spalvoto smėlio piešinukus. Ypač mokiniams patinka daryti daug kruopštumo reikalaujančius spalvoto smėlio didelius piešinius. Planuojame išmokti dekoratyvinių darbų iš odos, audinių. Darysime dekupažą ant stiklo, keramikos...Raižysime lino raižinius, lipdysime keramikos darbus. Kviečiame ir jus į mūsų šaunų menininkų kolektyvą.

100_6327.JPG

oIMG_9575.JPG

Būrelis ,,Šachmatai ir kiti stalo žaidimai".

Šiame būrelyje mokiniai gilinasi į šachmatų žaidimo paslaptis, mokosi  žaisti šaškėmis, domino.  Platus įvairių stalo žaidimų pasirinkimas leidžia mokiniams pasirinkti ir tokius žaidimus , kaip loto, ,,Rutuliukų takas", ,,Ranka- koja",  ,,Bokštas", ,,Jūrų mūšis", Rubiko kubai, dėlionės ar klasikiniai stalo žaidimai.  Kiekvienas stalo žaidimas skatina pasukti galveles, išlaisvina vaiko vaizduotę.

Radijo stotis "Balansas"

Radijas „Balansas“ mūsų mokyklos siela ,
Kai kiekvieną rytą išgirsti dainą mielą.
Čia gali ateiti kūrybingi mokiniai,
Kurie išreiškia jausmus muzikos garsais.
Kadangi vadovas – „kietas“, mokiniai – linksmi,
Todėl muzika kasdieną skamba nuostabi!
102_0263.JPG

Sporto būreliai

Viena mėgstamiausių gimnazijos mokinių popamokinių veiklų – sportas. Mokiniai turi galimybę lankyti kelių krypčių sportinius užsiėmimus: kvadratą, futbolą, krepšinį, estafetes, žolės riedulį. Sportas ne tik grūdina, stiprina fiziškai, bet ir ugdo dėmesingumą, savitvardą, atkaklumą. Juk išmokstama žaisti komandoje, pagal taisykles. Sportas mokiniams – prasmingas laisvalaikio leidimas po pamokų, o atstovaujant gimnazijai įvairiose varžybose, dar ir garsinamas jos vardas ne tik rajone, bet ir šalyje. Sporto būreliams gimnazijoje vadovauja kūno kultūros mokytojai: Gitana Jurgelevičienė, Marijonas Lavrukėnas, Andrius Urbšys.
Fiksavimas.JPG

Choras

Gimnazijos pasididžiavimas – Auštariečiai, vadovaujami muzikos mokytojos Aušros Giedrienės. Jos vadovaujami Jaunučių ir Jaunių chorai, jaunieji gitaristai savo profesionaliais pasirodymais puošia gimnazijos renginius ir labai dažnai kviečiami koncertuoti įvairiuose kultūriniuose  renginiuose.  Gimnazijos dainininkai ir muzikantai žinomi ne tik rajone, bet ir šalyje ir už jos ribų, kasmet pelno aukštų pasiekimų įvairiuose konkursuose.

Šokio studija

Į  šokių grupę, kuriai vadovauja R. Myšauskienė ateina tie, kurie  neabejingi  šokiams. Šokant ilgus metus tobulėja laikysena, muzikalumas, išmokstama improvizuoti, formuojamas charakteris, ugdoma kultūra. Tai – sveikatos, kūno grožio, elegancijos šaltinis, formuojantis vertybines nuostatas, dorovingą ir estetinį skonį. Tas, kuris šoka, visada pasakys, kad šokimas suteikia daug gerų emocijų, lavina atmintį ir žinoma gražina žmogų išoriškai.
             Mūsų šokėjai visada reprezentuoja gimnaziją iškilmingų renginių metu. Šokti gimnazijoje kviečiami pradinukai ir vyresnieji gimnazistai.