Renginiai

Iš muzikos festivalio sugrįžus

Iš Krokuvoje 3 dienas vykusio muzikos festivalio grįžo tautinės muzikos kolektyvas ,,Auštaras“. Festivalyje dalyvavo chorai iš Švedijos, Islandijos, Čekijos, Bulgarijos, Rumunijos, Šveicarijos, iš viso 11 kolektyvų. Auštariečiai buvo jauniausi, gal todėl susilaukė ir daugiausia dėmesio.

Festivalio puošmena – visų kolektyvų pasirodymas šv. Petro ir Povilo bažnyčioje Krokuvos senamiestyje, čia pirmą kartą pasirodė ,,Auštaras“. Kiekvienas kolektyvas atliko po du sakralinės muzikos kūrinius.  Antrasis auštariečių pasirodymas įvyko tos pačios dienos vakarą, jie atliko pusės valandos trukmės programą.

Be galo buvo džiugu stebėti mūsų kolektyvo pasirodymą: iš nuostabos ir susižavėjimo sustingusius klausytojus, o vėliau – ovacijas, šūksnius, ašaras... pagyrimo žodžius. Mes, auštariečių ,,fanai“, didžiavomės mūsų jaunaisiais atlikėjais, buvome labai laimingi, kad Lietuvos atlikėjai buvo taip aukštai įvertinti (tokių ovacijų nesisusilaukė nė vienas festivalio kolektyvas). Po pasirodymo ,,Auštaro“ vadovei A. Giedrienei buvo įteiktas auksinis diplomas.

Viešėdamas Krokuvoje kolektyvas apsilankė Veličkos druskų kasykloje ir Krokuvos senamiestyje, apsilankė Vavelyje, parymojo prie A. Mickevičiaus, Lenkijos prezidento L. Kačinskio kapų, Lietuvos kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jogailos sarkofago, taip pat nuvyko į Zakopanę, kur paskutines gyvenimo dienas praleido J. Biliūnas.

Grįžti į ankstenįKiti renginiai


Keletas nuotrakų iš archyvo
Keletas nuotrakų iš archyvo
Keletas nuotrakų iš archyvo