Aktualijos

Biologijos pamokos VDU ŽŪA laboratorijose

Biologijos dalyku besidomintys 1G-3G klasių mokiniai kovo 09 d. mokėsi su VDU ŽŪA dėstytojais: agrobiotechnologijų laboratorijos lektore dr. Ramune Masiene ir bandymų stoties lektore A.Marcinkevičiene.
IMG_20200309_103439.jpgIMG_20200309_103552.jpgIMG_20200309_101328.jpgIMG_20200309_102615.jpg

Agrobiotechnologijų laboratorijoje mokiniai trumpam tapo bio ,,mikrochirurgais“: in vitro metodu laminare (įrenginys, per darbo procesą padedantis išlaikyti sterilumą) daugino šilokus, sodindami juos į paruoštas mitybines terpes Petri lėkštelėse. Mokiniai susipažino su perspektyvia augalų dauginimo metodika ir patys įsivertino, ar galėtų dirbti tokį kruopštumo ir nuoseklumo reikalaujantį mokslinį darbą.

Augalų bandymų stotyje teko atpažinti įvairias sėklas ir daigus. Sužinojome įvairių daigų auginimo subtilybių, susipažinome su stoties įranga, laboratorijomis, technika.

Mokymasis kitur – tai visapusiškas ugdymasis ir jis nesibaigia su edukacijomis universiteto laboratorijose. Parsivežtus augalus įsipareigojome užauginti gimnazijos žaliosiose erdvėse.

 

 

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Vasario 28 d. įvyko teismo procesas susijęs su „nusikalstama“ 4G klasės mokinių veikla. Ši nusikaltėlių grupuotė veikė Josvainių gimnazijoje beveik 12 metų. Teismo neišvengė ir grupuotės lyderė – Onutė Jačiunskienė.


Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Galima ilgai krapštyti galvą ir galvoti kur čia ta žiema buvo, bet lengva improvizacija Užgavėnių tema visgi įvyko.


Kai ant slenksčio jau beveik pavasaris, gimnazijos bendruomenė tradiciškai keliauja į Vilniuje vykstančią knygų mugę. Tai renginys, kuris sukviečia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių knygų, muzikos, gyvų pašnekesių, susitikimų mylėtojus.